V současné době nabízí Lada šicí stroje, které jsou vyrobeny podle nejmodernějších trendů a požadavků současných zákazníků. Jsme si vědomi tradice a proslulé spolehlivosti, díky které se šicí stroje se značkou Lada dokázaly prosadit proti konkurenci a snažíme se na tuto tradici beze zbytku navázat. Naším prvořadým cílem je vyrábět nejen kvalitní šicí stroje, ale poskytovat řadu nadstandardních služeb, mezi které patří pětiletá záruka bez nutnosti jakýchkoliv povinných prohlídek a registrací v nejrůznějších klubech nebo spolcích kde bývá zákazník často zatěžován spoustou nevyžádaných nabídek zboží a služeb.
Velkou
výhodou kterou poskytujeme našim zákazníkům je jistota záručních a
pozáručních oprav, které zajišťujeme přímo v našem firemním servisu. Každý zákazník má jistotu kvalitního servisu přímo od výrobce.
LADA využívá při konstrukci všech svých nových modelů šicích strojů svoji filozofii "KVALITA ZA PŘIJATELNOU CENU"
a výsledkem jsou šicí stroje, které jsou nejen kvalitní a jednoduché na
obsluhu, ale mají i snadnou údržbu a nízké provozní náklady.
Vlastnit
šicí stroj značky LADA znamená mít moderní šicí stroj nadčasového
designu a s řadou speciálních funkcí pro vyjádření Vaší osobnosti.
Nápad založit továrnu na šicí stroje vznikl brzy po rozpadu rakousko-uherské monarchie. Mnozí Češi, kteří před válkou nalezli obživu v rakouské metropoli, se po roce 1918 chtěli vrátit a uplatnit ve své vlasti. Po dlouhých přípravách byla 1.září 1919 založena Akciová továrna na šicí stroje v Soběslavi. Nebylo snadné pro dosud neznámou značku Lada čelit Evropské i zámořské konkurenci. Trh ovládaly světové firmy a Lada musela vyvíjet mnoho úsilí, aby v konkurenčním boji obstála...
Prvními výrobky byly rovnostehové bubínkové stroje CB typu 7, později v roce 1936 novější typ CB 77 s kloubovým mechanismem. Na tehdejší dobu to byl stroj velmi moderní a výkonný. Značce Lada se tak podařilo proniknout mezi špičkové firmy světového formátu a navázat obchodní spojení v Holandsku, Belgii, Francii a blízkém východě. Za zmínku také stojí produkce řemeslných šicích strojů (typ 11, později 35, 105, 135). Úspěšný rozvoj továrny narušila II. světová válka, kdy musela být výroba omezena a v roce 1943 zastavena. Po osvobození navázal závod Lada na své předválečné tradice, výrobou osvědčeného typu 77. K největšímu rozmachu výroby , ale došlo aš po roce 1948. V té době výrazně stoupl počet zaměstnanců. Pohyboval se kolem 1400 aš 1600 osob. Požadavky odbytu vedly Ladu k vývoji stále nových typů šicích strojů. V roce 1954 byl zaveden do výroby první československý šicí stroj s klikatým stehem typ 233.
Dále následovala řada úspěšných typů:
- 1957- první kufříkový šicí stroj T 132
- 1958-plochý šicí stroj s klikatým stehem T 236
- 1959-šicí stroj s automatickým vyšíváním T 237
- 1960-šicí stroj s širším rozpichem T 238
- 1969-kufříkový šicí stroj T 136
- 1970-kufříkový šicí stroj s vyšíváním T 137
V 60. letech dosahovala produkce šicích strojů 100 000 kusů ročně. Začleněním do hospodářské jednotky ELITEX v roce 1965 ztrácí Lada samostatnost a na základě usnesení vlády v roce 1972 byla výroba šicích strojů zastavena. Teprve pád komunistického režimu umožnil opět navázat na tradici výroby šicích strojů značky Lada.